ارایه پوستر همایش

پوستر همایش به عنوان ابزاری برای ارتباطات؛ بیان نمایشی حقایق و ایده ها با استفاده از شکل ها، نمودارها، عکس ها، خلاصه ها و دیگر عناصر تزئینی است. به این ترتیب پوسترهای کنفرانس می توانند چیزی بین متن چاپی و سخنرانی شفاهی باشند. استفاده از پوستر جهت انعکاس نتایج پژوهش، کمک می کند که شرکت کنندگان محتوا را به سرعت درک نموده و اطلاعات با ایجاز و کیفیت مناسب منتقل شود. به طور کلی می¬توان مزایای زیر را برای ارائه گزارش یک پژوهش به قالب پوستر برشمرد:

افزایش تعامل با اعضای جامعه علمی به منظور بحث و تبادل نظر پیرامون پژوهش استفاده از یک رسانه جایگزین مناسب برای ارائه بهتر داده هایی که در سخنرانی قابل تشریح نیستندزمان بیشتر برای ارتباط با مخاطب نسبت به ارائه شفاهی از کلیه پژوهشگرانی که مقاله آنها به صورت پوستر پذیرفته شده است خواهشمندیم محتوای پوستر خود را با توجه به نکات زیر تهیه نموده و فایل آن را برای کنفرانس ارسال نمایند.

محتوای پوستر به زبان فارسی و یا انگلیسی نوشته شده و از لحاظ املایی و نگارشی به دقت تصحیح گردد.
صفحات پوستر بايد به گونه اي طراحي شود كه بدون حضور ارائه كننده پوستر نيز قابل فهم باشد. نوشته پوستر باید کوتاه و بجا باشند. نوشته ها باید به اساسی ترین اقلام محدود شوند و افکار مطرح شده باید ابتدا به قالب متناسبی متشکل از متن، جدول و یا تصویر مفهوم سازی شوند و سپس به نحو مناسبی در پوستر اجرا گردند. اندازه فونت ها اختیاری است و بایستی به گونه ای باشد که از فاصله یک و نیم متری قابل خواندن باشد.

پوستر باید به صورت یکپارچه در یک صفحه تهیه شود، دبیرخانه کنفرانس به هیچ عنوان پوسترهای تهیه شده بر روی کاغذ A4 و … را نمی پذیرد. پوسترها باید به ابعاد (عرض) ۷۰ × ۹۰ (طول) ، سانتی متر به صورت عمودی تحویل داده شود.

لوگوی مخصوص <<چهارمین کنفرانس سراسری بهینه سازی مصرف انرژی الکتریکی >> و همچنین لوگوی محل تحصیل / اشتغال خود، حتما در بالای پوستر (Header) قرار گیرد.

رنگ آمیزی و طرح احتمالی استفاده شده در پوستر اختیاری است و بستگی به خلاقیت ارائه دهنده دارد.

توضیح بیشتر